wywieranie wpływu na ludzi, konwersja
czwartek, 17 grudzień 2015 13:31

Produkty okazjonalne. Historia sukcesu pewnej koszulki.

Napisał

Przeczytałem właśnie na newsweek.pl, że pewna koszulka bije rekordy popularności. Po wgłębieniu się w temat okazało się, że sklep wypuścił serię koszulek nawiązujących do cytatu Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu w TV Republika, w którym powiedział (bardzo upraszczając) o najgorszym sorcie Polaków.

Nie chcę się tutaj zagłębiać, czemu tak powiedział, czy kogoś obraził itp itd. Chcę jednak Ci zwrócić uwagę na fakt opisywany w mojej książce "Sztuka manipulacji w Internecie", w którym sugeruję Ci wypuszczanie okazjonalnych produktów nawiązujących do aktualnych wydarzeń sportowych (np. mundial), czy politycznych (jak wypowiedź Pana Prezesa).

Jak czytamy na stronach Newsweek, w całej historii koszulkowego biznesu nie mieli produktu, który tak dobrze się sprzedawał.

Przebiło to wszelkie targety, które planowaliśmy na grudzień, a w ciągu jednego dnia sprzedawaliśmy tyle, co kiedyś w kwartał - zachwyca się właściciel

Jest to zatem potwierdzenie moich słów, abyś miał oczy i uszy otwarte i wszędzie wyszukiwał okazji do stworzenia limitowanego produktu (oczywiście o ile na to pozwala Twoja branża, bo kosmetyczka raczej nie wymyśli produktu związanego z tym wystąpieniem, no chyba że jest bardzo kreatywna).

Przy okazji przypomniała mi się historia również związana z panem Kaczyńskim (nie wiem tylko czy Lechem czy Jarosławem, ale to nie ważne), który kiedyś podczas debaty telewizyjnej nadużywał słów "oczywista oczywistość" - co wówczas zrobiłem? Szybko jeszcze podczas trwania debaty zarezerowałem domene oczywistaOczywistosc.pl, którą później sprzedałem z zyskiem.

Miej oczy szeroko otwarte! A może masz swój produkt, wypuszczony z okazji jakiegoś wydarzenia lub wystąpienia? Możesz się nim pochwalić w komentarzu:)

Dawid Szczepaniec

Od 15 lat zajmuje się tematem tworzenia stron internetowych. Przedsiębiorca i wizjoner. Autor pierwszej na rynku książki o manipulacji w sieci. Twórca serwisu ekspercireklamy.pl. Współtwórca serwisu sklejbiznes.pl. Właściciel agencji reklamowej, kilku e-sklepów i marki Cartello.

Hej!

Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie wkrótce?! Polub także fanpage. Kliknij tutaj:

Losowa recenzja:

Wywieranie wpływu
serwis sprzedajacastrona™.pl jest częścią GR4. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów umieszczonych na stronie bez pisemnej zgody autora jest surowo zakazane.
×
×