wywieranie wpływu na ludzi, konwersja
niedziela, 24 styczeń 2016 22:27

Co to jest współczynnik konwersji?

Napisał

Od dłuższego czasu tłumaczę Ci jak optymalizować  tajemniczy współczynnik konwersji, jednak jeszcze nie było okazji, żeby wytłumaczyć, czym on jest...? A jak tu optymalizować coś, czego nie do końca rozumiemy? :)

Jeśli faktycznie jeszcze nie wiesz, czym jest współczynnik konwersji, to szybko Ci to wytłumaczę. Tu nie ma żadnej zaawansowanej filozofii.

Współczynnik konwersji, czyli z języka angielskiego conversion rate to współczynnik charakteryzujący witrynę internetową. Mówi on nam jaki jest procent osób, które wykonują pożądaną przez nas czynność na każdych 100 odwiedzających.

Czyli w prostych słowach - jaki procent osób kupuje w Twoim sklepie, albo pobiera cennik, albo zapisuje się na newsletter, albo wypełnia formularz kontaktowy, albo... co wykonuje czynność, jaką tylko chcesz, na której Ci zależy.

Jak policzyć współczynnik konwersji?

Współczynnik możesz obliczyć sam to ilość tych "czynności", czyli np. zrealizowanych zamówień na 100 osób odwiedzających Twoją stronę pomnożone przez 100%. Oczywiście liczenie tego "ręcznie" byłoby stratą czasu, podczas kiedy to samo wykonają za Ciebie darmowe narzędzia, takie jak Google Analytics.

Co to znaczy, że konwersja wynosi...% ?

Załóżmy, że Twój współczynnik konwersji wynosi 3%. Czy wiesz, co to oznacza? To znaczy, że na każdych 100 użytkowników, którzy odwiedzą Twoją stronę www 3 użytkowników wykona pożądaną przez Ciebie czynność.

Więcej o współczynniku konwersji dowiesz się w mojej książce. A więcej o tym, jakzwiększyć współczynnik konwersji dowiesz się czytając moją stronę, oglądając filmy video i oczywiście czytając moją książke :)

 

 

Dawid Szczepaniec

Od 15 lat zajmuje się tematem tworzenia stron internetowych. Przedsiębiorca i wizjoner. Autor pierwszej na rynku książki o manipulacji w sieci. Twórca serwisu ekspercireklamy.pl. Współtwórca serwisu sklejbiznes.pl. Właściciel agencji reklamowej, kilku e-sklepów i marki Cartello.

Hej!

Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie wkrótce?! Polub także fanpage. Kliknij tutaj:

Losowa recenzja:

Wywieranie wpływu
serwis sprzedajacastrona™.pl jest częścią GR4. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów umieszczonych na stronie bez pisemnej zgody autora jest surowo zakazane.
×
×