wywieranie wpływu na ludzi, konwersja
wtorek, 09 czerwiec 2015 12:35

Dlaczego wybrać CMS Joomla!

Napisał

Kiedyś często musiałem tłumaczyć, dlaczego dobrym rozwiązaniem jest wybranie CMS Joomla!  Dlatego swego czasu na blogu mojej agencji umieściłem niniejszy wpis i po prostu podsyłałem linka klientom informując ich skąd ten wybór. Mam nadzieję, że ten artykuł raz na zawsze zamknie usta niedowiarkom ;)

Joomla! jest jednym z najpopularniejszych na świecie systemów do zarządzania trescią (czyli z angielskiego Content Management System - w skrócie CMS). Każdego dnia na tym systemie powstają setki stron - i mają się dobrze! System Joomla! jest bardzo przyjazny w obsłudze, łatwy do zarządzania dla osób, które nie znają HTML'a, CSS'a, nie wspominając o innych językach, a muszą raz na jakiś czas dorzucić coś na stronę.

Na systemie Joomla! można zudować (oczywiście posiadając odpowiednią wiedzę, którą niewątpliwie możemy się pochwalić po wielu latach spędzonych z tym systemem od Mambo czyli przodka Joomla!) najróżniejsze strony i serwisy internetowe. Ty także możesz posiąść tą wiedzę korzystając z naszych kursów i porad. Od prostych stron tzw. wizytówek internetowych, przez bardziej rozbudowane z systemem aktualności, formularzami, po sklepy internetowe (choć do tego bardziej polecamy dedykowane rozwiązania jak np. PrestaShop) aż po wielkie portale czy serwisy społecznościowe.

Należy wspomnieć, że Joomla! jest Open Source'owym rozwiązaniem - co to oznacza?

Dostęp do kodu ma każdy, ktokolwiek chce - można pobrać z serwisu joomla.org aktualną wersję systemu i... no własnie - albo wyszukiwać dziur, luk itp. żeby się włamać albo... wyszukiwać dziur, luk itp. żeby udoskonalać kod i dopisywać nowe rozwiązania.

Do systemu Joomla! dzięki jego otwartości dostępnych jest blisko 8.000 dodatków (tylko do wersji nowszych niż 1.5). Jakie to niesie z sobą korzyści? Zacznijmy od początku - jesteś klientem i zlecasz nam napisanie dla Ciebie CMS (taka opcja również wchodzi u nas w grę), no to siadamy i popijając kawę ustalamy co Ci jest potrzebne, jak to ma działać itd. następnie (w dużym uproszczeniu) kodujemy - i tak minął wieczór i poranek miesiąc pierwszy... Wymyślanie koła od nowa wiąże się z ogromną stratą czasu i nakładem finansowym - a tak przychodzi, mówisz że chcesz stronkę z systemem Joomla! mówimy nie ma problemu, daj nam 1-2 tygodnie czasu zrobimy wspólnie jakieś cudo. I koniec my działamy z kolejnym klientem, Ty masz swoją stronę w 2 tygodnie i płacisz nam kilka a nie kilkanaście jednostek monetarnych :P

Idąc dalej - Twoja firma się rozwija, potrzebujesz pokazać jak fajnie prezentuje się Twoja siedziba z reklamami, które na niej powiesiła nasza agencja - potrzebujesz galerii zdjęć. Jeśli masz autorski CMS, to liczmy około 2 dni pisania kodu, ale Ty masz Joomla! potrzebujemy 1 dzień na dopasowanie rozwiązania do Twoich potrzeb.

Idźmy jeszcze dalej - potrzebujesz dokonąć kolejnych zmian na stronie, ale my realizujemy tajny projekt dla NASA i nie możemy teraz z Tobą rozmawiać. Jeśli masz autorski CMS, to ktoś będzie musiał zagłębiać się w kod i domyślać dlaczego ta $zmienna się nie zmienia i zarwie tak kilka dni i nocy, ale Ty masz Joomla! idziesz do pierwszej lepszej agencji z dobrym portfolio, która bez większych problemów Cię obsłuży (jak kolwiek to brzmi).

No i właśnie dlatego rekomendujemy wybór CMS Joomla!

Chcesz przykładów stron opartych o Joomla! - oto one:

i masa, masa innych i setki dochodących dziennie nowych stron. Masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania? To zostaw coś po sobie w komentarzu.

Dawid Szczepaniec

Od 15 lat zajmuje się tematem tworzenia stron internetowych. Przedsiębiorca i wizjoner. Autor pierwszej na rynku książki o manipulacji w sieci. Twórca serwisu ekspercireklamy.pl. Współtwórca serwisu sklejbiznes.pl. Właściciel agencji reklamowej, kilku e-sklepów i marki Cartello.

Hej!

Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie wkrótce?! Polub także fanpage. Kliknij tutaj:

Losowa recenzja:

Wywieranie wpływu
serwis sprzedajacastrona™.pl jest częścią GR4. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów umieszczonych na stronie bez pisemnej zgody autora jest surowo zakazane.
×
×