wywieranie wpływu na ludzi, konwersja
niedziela, 03 styczeń 2016 23:20

[Infografika] 10 trendów w powiększaniu konwersji na 2016. Poznaj, żeby nie być w tyle!

Napisał

Co roku panują jakieś trendy... Trendy w modzie, w muzyce, ale także w Internecie. Jednego dnia coś jest modne, a innego odchodzi do lamusa i straszy. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, chcesz być na czasie, to warto zapoznać się z tym wpisem i bardzo ciekawą infografiką.

Poniżej prezentuję infografikę przygotowaną przez thedeependdesign.com. Jak widzisz jest ona po angielsku, jednak jeśli czegoś nie zrozumiesz, to pod spodem wyjaśnię pokrótce z czym to się je.

Infografika 2016 trendy

  1. Zdjęcia, grafiki a także video i animacje umieszczone na 100% szerokości ekranu. Szczególnie jeśli znajdują się na nich ludzie, to wzbudzą zainteresowanie Twoich klientów.
  2. Dzielenie ekranu, to doskonały sposób na kierowanie oferty do konkretnych klientów, którym możesz pokazać ofertę przygotowaną pod nich (np. do konkretnej płci)
  3. Monochromatyczne kolory z wyraźnym CTA (czyli przyciskiem wzywającym do akcji). Czyli coś, o czym wielu zapomina - CTA musi być łatwy do zauważenia, a umieszczony na kontrastującym tle - taki właśnie będzie.
  4. Priorytetowanie nawigacji, czyli wyróżnienie w menu pozycji, na której Ci najbardziej zależy, żeby była klikana.
  5. Minimalizacja podczas przechwytywania - możesz zwiększyć liczbę subskrypcji w bardzo prosty sposób, potrzebujesz tylko chwytliwego nagłówka, krótkiego rozwinięcia i jednego pola w formularzu (bo im mniej tym chętniej klienci je wypełnią).
  6. Video, to dobra droga do zbudowania zaufania i pokazania kim jesteś, pomogą Ci także przełamać bariery powodując zwiększenie sprzedaży.
  7. Przyklejone CTA, podobnie jak w punkcie 3 tutaj również robimy wszystko, żeby CTA był możliwie najbardziej widoczny. Trendy w 2016 wskazują, aby je przyklejać do krawędzi ekranu.
  8. Układ tablicowy (pinterest): Zainspirowane pinterestem ułożenie pozwala w szybkim tempie odszukać klientowi to, czego szuka wpływając tym samym na wzrost konwersji.
  9. CTA w pojedynczej kolumnie: umieszczenie CTA w pojedynczej kolumnie (bez znaczenia ile kolumn ma Twój design wcześniej) zwiększy szansę na jego kliknięcie. Dlaczego? Bo podobnie jak w ad. 3 i ad.7 będzie on bardziej widoczny.
  10. Personalizowanie doświadczeń użytkownika: poprzez śledzenie co do tej pory obejrzał i podsuwanie mu podobnych rozwiązań. Możesz także śledzić jego lokalizację i zachowanie na stronie. Wszystko to, aby lepiej dopasować się do specyfiki Twojego klienta.

Dasz radę dorównać trendom w 2016 roku? Czy powiesz, że to nie dla Ciebie i spędzisz kolejny rok z konwersją na niezadowalającym poziomie...?

Dawid Szczepaniec

Od 15 lat zajmuje się tematem tworzenia stron internetowych. Przedsiębiorca i wizjoner. Autor pierwszej na rynku książki o manipulacji w sieci. Twórca serwisu ekspercireklamy.pl. Współtwórca serwisu sklejbiznes.pl. Właściciel agencji reklamowej, kilku e-sklepów i marki Cartello.

Hej!

Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie wkrótce?! Polub także fanpage. Kliknij tutaj:

Losowa recenzja:

Wywieranie wpływu
serwis sprzedajacastrona™.pl jest częścią GR4. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów umieszczonych na stronie bez pisemnej zgody autora jest surowo zakazane.
×
×